Yeni Üyelere Özel -%10 Tüm Ürünlerde İndirim!
yeni-uye Kopyalandı!

Pişik Önleyici Krem Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Pişik önleyici krem; eczane, medikal ürün mağazaları ve online alışveriş platformlarında birçok çeşidine ulaşabileceğiniz bir üründür. Bebeğinizin hassas cildini koruma amacıyla özel olarak geliştirilmiştir. Nemli ve ıslak cildinde bir koruma kalkanı oluşturur ve pişik oluşmasını önler. 

Bazı durumlarda bebeğin alt değiştirme süreci yakından takip edilse dahi pişikler oluşabilir. Bu bakım ürünü üstlendiği rol ile annelerin yakından ilgi alanına girer. İşte bu ilgiden kaynaklı zengin bir marka ve ürün çeşitliliğine sahiptir. Bu çeşitlilik ise anneler için seçim aşamasında kafa karıştırıcı olabilir. 

Bu yazımızda en iyi pişik kremi nasıl seçilir? Pişik kremi kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? üzerine detaylar vermeye çalışacağız. 

En İyi Pişik Kremi Nasıl Seçilir?

Bebeğinizin hassas cildini pişiklere karşı korumak ve mevcut pişiklerin iyileşmesini sağlamak için pişik önleyici krem kullanmak şart. Çünkü bez değişimi ne kadar sık yapılırsa yapılsın nemli ve ıslak bir ortam oluşur. Bu da yanma kızarıklık ve kaşıntı gibi belirtilerle kendini gösteren pişiğe zemin hazırlar. İşte birbirinden özel ve farklı formüllerde geliştirilen pişik önleyici krem çeşitleri içeriğindeki özel bileşenleri sayesinde pişik riskini azaltır ve tedavi eder. Üstelik eczane, online alışveriş platformları, marketler ve medikal ürün satış mağazaları gibi birçok yerden kolayca temin edilebilir bir üründür.

Eczane raflarında birçok çeşidine rastlayabileceğiniz pişik önleyici krem kullanırken istenen yararlı etkileri göstermesi için doğru ürününü seçilmesi şarttır. Bunun içinde bazı püf noktalara dikkat etmeniz yeterlidir. Pişik önleyici krem seçerken dikkat edilmesi püf noktaları sıralamamız gerekirse;

  • Bebeğinizin cilt yapısına uygun olması gerekir. Alerjik bir cilt yapısı varda buna yönelik geliştirilmiş kremler tercih edilmelidir.
  • Doğal ve bitki özlü bileşenler içerenler tercih edilmelidir.
  • Dermatolojik olarak etkinliği kanıtlanmış, bilinir markalar tercih edilmelidir.
  • Lanolin ve çinko içeren kremler, kalıcı olmasından dolayı uzun süre etkisi devam eder. Bu bileşenlere sahip ürünler seçmeye özen gösterilmelidir.
  • Cilt sağlığını destekleyen E vitaminli ürünler tercih edilmelidir.
  • Şayet iyileşmeyen pişik durumu mevcut ise uzman tavsiyesi ile antibiyotikli pişik önleyici krem tercih edilmelidir.
  • Parfüm, paraben ve başka yapay maddeler içermeyen ürünler tercih edilmelidir.
  • İyileştirici ve nemli tutmasıyla vazelin içeren kremler kullanılmalıdır. 
  • Etkisi azalabileceğinden son kullanma tarihi geçmemiş ürünler olmasına özen gösterilmelidir.

Yeni doğan döneminden itibaren kullanılmaya başlanması önerilen pişik önleyici krem bazı durumlarda yetişkinler tarafından da kullanılır. Örneğin dar kıyafetlerin giyilmesi, yatalak hasta olması veya aşırı sıcak havalarda pişik oluşabilir. Pişik sorunu yaşanması durumunda yetişkinlerinde imdadına yetişen bir üründür. Ancak yetişkinlere yönelik geliştirilen kremlerin kullanılmalıdır.

Pişik Kremi Kullanırken Dikkat edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Pişik önleyici krem kullanılan istenilen sonuçların alınabilmesi için kremin doğru seçimi yanında doğru kullanılması da önemli bir etkendir. Uygulama yaparken öncelikle bebeğinizin cildinin temiz ve kuru olması gerekir. Bez bölgesi temizliğinde paraben, alkol içermeyen ıslak mendiller kullanılması önemlidir. Bunun yanında temizleme işleminin nazik ve hassas hareketler yapılması önemlidir. Bu sayede hassas cildi zarar görmez ve bebeğiniz huzursuzlanmaz. 

Bez bölgesi temizlendikten sonra ise pişik önleyici krem uygulamadan bir müddet havalandırılması önerilir. Ardından cilde ince bir tabaka halinde krem sürebilirsiniz. Ancak bazı durumlarda kalın tabaka halinde uygulanması da gerekebilir. Bunun yanında bebeğin kilosuna uygun kaliteli bir bez ile altı bağlanarak bakım sürecini sonlandırabilirsiniz. Bezin emicilik özelliklerinin yüksek olmasına da özen gösterilmelidir.

Sizde bebeğinizin, hassas cildine hak ettiği değeri verecek bir pişik önleyici krem seçmek istiyorsunuz? Ona bir anne şefkatiyle bakım yapacak ürünler mi arıyorsunuz? Şayet bu arayışınız için eczane eczane gezmek istemiyor iseniz, sizi Eczafarma’ya davet ediyoruz. Kaliteli ve her cilt tipine uygun, dünyaca ünlü markaların bebek bakım ürünlerini Eczafarma ile en iyi fiyatlarla satın alabilirsiniz. Web sitesini ziyaret ederek bebek bakım ürünleri kategorisindeki pişik önleyici krem çeşitlerine göz atabilir, istediğinizi satın alabilirsiniz. Bunun yanında kendi kişisel bakımınız veya bebeğinizin bakımında kullandığınız diğer ürünlere de pratikçe ulaşabilirsiniz. En kaliteli, en bilinen, en etkili bebek bakım ürünlerini en iyi fiyatlarla satın almak için daha ne bekliyorsunuz?

Back to Top

Ürün Arama

Product has been added to your cart
×