Yeni Üyelere Özel -%10 Tüm Ürünlerde İndirim!
yeni-uye Kopyalandı!

Kadın Hijyen Ürünleri: Doğru Seçimler ve Kullanım İpuçları

Kadınların daha sağlıklı ve kaliteli bir hayat geçirmelerine yardımcı olan kadın hijyen ürünleri, oldukça çeşitlidir. Ve bu ürün çeşitliliğine her gün yenileri ilave olur. Ağda sonrası kremlerden, günlük pedlere, genital deodoranttan, göğüs pedine, regl dönemi pedlerinden intim yıkama jellerine ve tamponlara kadar geniş bir ürün yelpazeye sahiptir.

Bu ürün çeşitlerinin markalara, cilt tiplerine ve kullanım alanlarına göre artması ise bu skalayı daha genişlemektedir. Bu ürünlerin kimileri günlük, kimileri rutin bakımda kimi ise regl gibi periyotla kullanılması sayesinde ise sirkülasyonu da oldukça fazladır. Ayrıca bu kadın hijyen ürünleri eczane, market ve online satış platformlarının çoğundan kolayca satın alınabilir. 

Peki, bunca zengin çeşitlilik içerisinde doğru kadın hijyen ürünleri nasıl seçersiniz? Kullanırken dikkat edilmesi gereken püf noktalar nelerdir? İşte detaylar;

Doğru Kadın Hijyen Ürünleri Nasıl Seçersiniz? 

Dünya çapında 300 milyondan fazla kadının adet gördüğü düşünüldüğünde kadın hijyen ürünleri sirkülasyonu daha iyi anlaşılabilir. Bu pedler sadece kullanım maliyeti getirmez, aynı zamanda sağlık, çevre ve güvenlik açısından da yük yaratır. Doğru ürünler seçilmediğinde ise sağlık açısından ciddi riskler içerebilir. Bu yüzden seçim yaparken bazı noktalara titizlik gösterilmesi şarttır. Kadın hijyen ürünleri seçerken dikkat edilmesi gerekenler; 

 • Kaliteli ve doğal bileşenlerle geliştirilmiş ürünler seçilmelidir. Böylelikle hem sağlık hem çevre dostu ürünler seçilebilir.
 • Dermatolojik etkinliği kanıtlanmış olmasına dikkat edilmelidir.
 • Ped gibi ürünlerin hareketi kısıtlamayan bir yapıya sahip olmaları gerekir.
 • İçeriğinin veya yapısının ihtiyacı karşılamasına dikkat edilmelidir. 
 • Son kullanma tarihi geçmemiş olmasına özen gösterilmelidir.
 • Anti alerjik ürünler tercih edilmelidir.
 • Saklanma koşullarını sağlayan eczane vb. gibi tedarikçilerden satın almaya özen gösterilmelidir.
 • Bilinen markaların ürünleri olmasına da dikkat edilmelidir.

Sağlık ve konfor açısından avantajlar sunan kadın hijyen ürünleri içerisinde yer alan örneğin pedler kaliteli olmadığında tahrişlere neden olabilir. Hatta rahim kanseri gibi sonuçları ciddi hastalıklara bile zemin hazırlayabilir. Ya da göğüs kalitesiz göğüs pedleri anne ve bebek sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. Dolayısıyla kaliteli bileşenlerden üretilmeleri kritik değerdedir. 

Kadın Hijyen Ürünleri Seçerken ve Kullanırken Dikkat edilmesi Gerekenler

Kadın hijyen ürünleri sirkülasyonu bu sektöre olan ilgi artmıştır. Bu da beraberinde kalitesiz ürünlerin piyasaya sürülmesine neden olmuştur. İşte bu durum ürünleri seçerken ve kullanırken daha dikkatli olma zorunluluğu doğurur. Kadın hijyen ürünleri seçerken ve kullanırken dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz; 

 • Günlük ve regl dönemi için ped kullanırken emiş gücünün ve sızdırmaz özelliğinin yüksek, bariyerinin ise güçlü olmasına dikkat edilmelidir. 
 • Fiziksel özelliğe göre uygun beden ve formlar tercih edilmelidir.
 • Hammaddesi sağlık ve çevre dostu ürünler tercih edilmelidir.
 • Kaliteli olsa bile bazı içerikler kişide alerjiye neden olabilir. Hassasiyet durumuna göre ürünler seçilerek kullanılmalıdır. 
 • Konfor açısından ped kullanırken her iç çamaşırına uyumlu türler seçilmelidir. 
 • Jel ve krem benzeri ürünlerin son kullanma tarihlerinin geçmemiş olmamasına dikkat edilmelidir. 
 • Jel ve krem benzeri ürünler belirtilen şekilde ve sıklıkla kullanılmalıdır. İlk kullanımda şikayetler varsa kullanılmaya ara verilmeli veya bırakılmalıdır. 
 • Fonksiyonel olsa bile sağlık açısından riskli ürünleri kullanmaktan kaçınılmalıdır. 
 • Ped gibi ürünler kullandıktan sonra tavsiye edilen şekilde atılmalıdır. 
 • Hijyen standartlarını sağlayan markaların ürünleri kullanılmalıdır. 

Özellikle son yıllarda sağlıklı içeriklerle aynı görevi gören farklı bileşenler bulunmuştur. Fonksiyonel olmasına rağmen sağlık riski oluşturabilen bu içeriklerle üretilen ürünlerin kullanılması elbette ki risklidir. İşte kadın hijyen ürünleri kullanırken ürünün etiketi ile birebir uyumlu olanlarını tercih etmek bu yüzden oldukça önemlidir. Bunu da ancak etik çalışan bir üretici sağlayabilir. Bu konuya özel hassasiyet geliştirmek şarttır. Eczafarma dünya çapında güvenilirliği ve etkinliği kanıtlamış markaları tüketiciler ile buluşturur. Online eczane olarak bu yöndeki ihtiyaçları karşılamaya yardımcı olur. Eğer kadın hijyen ürünleri varsa,  web sitesinden kadın hijyen ürünleri kategorisinden istediğiniz ürünleri seçebilirsiniz. Kategori içerisinde ihtiyacınız cevap verebilecek ağda sonrası krem, günlük ped, genital deodorant, göğüs pedi, regl dönem pedi, tampon ve intim yıkama jeli gibi birçok ürüne ulaşabilirsiniz. Hem hesaplı hem de kaliteli alışveriş yapmak için işte size iyi bir fırsat!

Back to Top

Ürün Arama

Product has been added to your cart
×