Yeni Üyelere Özel -%10 Tüm Ürünlerde İndirim!
yeni-uye Kopyalandı!

En İyi Yaşlanma Karşıtı Kremleri Nasıl Seçersiniz? İşte İpuçları! 

Klinik olarak kanıtlanmış en iyi yaşlanma karşıtı kremler, ciltteki ince çizgileri, güneş lekeleri ve kırışıkları önlemede en etkili adımlardan biridir. Farklı cilt yapısına ve yaş aralığına göre formüle edilirken, oldukça zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Bu ürün çeşitliliği ürün seçiminde kafa karıştırıcı olabilir. Ancak bazı ipuçlarına dikkat ederek en kaliteli ve cildinize uygun yaşlanma karşıtı kremleri pratikçe seçebilirsiniz. Bu yazımızda en iyi yaşlanma karşıtı kremler hakkında bilgiler ve seçimine dair bazı ipuçları yer almaktadır. 

Dermatologlara Göre En İyi Yaşlanma Kremi Seçiminde İpuçları   

En iyi yaşlanma karşıtı kremler; eczane, kişisel bakım ve kozmetik ürün satış mağazaları ile online alışveriş platformlarından kolayca temin edilen ürünlerdir. Bu ürünleri seçerken belirleyici temel kriter; hangi yaşlanma belirtilerini önlemek veya azaltmak için kullanılacağıdır. Çünkü hiçbir ürün cilt yaşlanmasının tüm belirtilerini tamamıyla iyileştirmez. Ayrıca her ürün herkesin cildinde aynı etkiyi göstermez. Bu yüzden bazı ipuçlarına dikkat ederek seçim yapmak gerekir.  

İşte en iyi yaşlanma karşıtı kremler arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gerekenler;  

Bir Uzman Yardımı Alma 

Kişilerin bilinçsiz olarak aldığı tıbbi ve bakım ürünleri, bazen yanlış bir seçim olabilir. Dolayısıyla bir dermatoloğa danışarak satın alınması en doğru adımdır. Uzmana danışıldığında takdirde, mevcut şikayetler, kişinin yaşı ve cilt yapısına göre bir yaşlanma karşıtı krem önerir.   

İlk Adım Olarak Güneş Kremi ve Nemlendirici Seçimi

İnce çizgilerin, güneş lekeleri ve kırışıkların en büyük tetikleyicisi güneştir. Dolayısıyla iyi bir güneş kremi seçimi yaşlanma etkilerini önlemede en etkili adımdır. Eczane gibi bir tedarikçiden pratikçe alınan bu ürün, cildi nemlendirerek güneşin zararlı etkilerinden korur. Nemlendirici ise cildin ihtiyacı olan nemi sağlar ve kurumasını önler. 

Mevcut Cilt Sorununa Göre Krem Seçimi 

Bakım kremleri alırken öncelikli mevcut sorunun çözümüne göre bir krem seçilmelidir. Bunun yanında aynı anda birden fazla krem kullanmak her zaman iyi bir fikir olmayabilir. Çünkü cilde aşırı ve üst üste kremler uygulanması önerilmez. 

Cilt Tipine Uygun Krem Seçme 

Herkesin cilt yapısı ayrı ayrıdır. Dolayısıyla eczane raflarında bin bir çeşit cilt ve kişisel bakım ürünü görmek mümkündür. Bu ürünler arasından cilt yapısına uygun olarak formüle edilenleri seçmek gerekir. Böylelikle hem yaşlılık belirtileri minimize edilir, hem de cilt bakımına destek olur.  

Retinoid Bazlı Bir Krem Seçme  

En iyi yaşlanma karşıtı kremler arasında içeriğinde retinoid bulunanlar yer alır. Bu bileşen koyu lekeler ve büyük görünen gözenekler için etkili bir çözümdür. Retinoid özellikle kuru cilt yapısına sahip bireyler için ideal yaşlanma karşıtı bir krem olarak gösterilmektedir. Bunun yanında alınan ürünün içeriğinde paraben ve yapay koruyucular olmamasına özen gösterilmelidir.  

Kullanmadan Önce Yama Testi Yapma 

Alınan ürün en iyi yaşlanma karşıtı kremler arasında yer alsa bile herkesin cildine iyi gelecek diye bir kural yoktur. Bu yüzden bir ürünü kullanmadan önce yama testi yapılması önerilir. Ürün yüze sürmeden önce, kolun ön tarafına sürülerek 24 saat bekletilmeli ve alerjik reaksiyon yoksa kullanılmaya devam edilmelidir. 

Ürün Etiketini Okuma ve Değerlendirme 

En iyi yaşlanma karşıtı kremler arasında retinol yanında antioksidan ve hipoalerjik bileşenler içerenler gelir. Ayrıca içeriğinde polipeptit ve A vitamini olması da önerilir. Böylelikle cilt beslenir ve uzun süre elastikiyetini korur. Bunun yanında komedojenik olmayanlar seçilmelidir.  

Yaşlanma karşıtı ürün seçerken yukarıda belirtilen kriterlere dikkat edilmesi seçimi kolaylaştırır. Bunun yanında ürün hakkındaki referanslara, son kullanma tarihlerine ve stoklama şekline dikkat edilmelidir. Ayrıca son kullanma tarihi geçmiş ürünler kesinlikle kullanılmamalıdır. Güvenilir bir eczane veya online satış platformundan alınması ise tüm bu kaygıların önüne geçer.  Şayet sizde en iyi yaşlanma karşıtı kremler hangisidir diyorsanız Eczafarma web sitesini ziyaret edebilir, kişisel bakım kategorisinde yer alan yaşlanma karşıtı ürünlere göz atabilirsiniz. Trend ve kaliteli ürünler arasından cilt yapısına ve mevcut sorunun çözümüne yönelik geliştirilen ürünlerden pratikçe satın alabilirsiniz. En iyi fiyatlarla en iyi kişisel bakım ürünleri almaya ne dersiniz?

Back to Top

Ürün Arama

Product has been added to your cart
×