Yeni Üyelere Özel -%10 Tüm Ürünlerde İndirim!
yeni-uye Kopyalandı!

Bebek Alt Değiştirme Örtüsü: Kullanımı ve Avantajları

Bebek alt değiştirme örtüsü; bebeğinizin altını hijyenik olarak değiştirmek için özel olarak geliştirilmiş bir üründür. Pratik olması ve hijyen beklentilerini karşılaması yanında günlük kullanılır olmasıyla da bebek bakımında favoridir. Her ortamda bebeğin altını kolayca temizleme imkânı sunmasıyla annelerin işini kolaylaştırır. Ayrıca bez değiştirme kazalarını önlemesi sayesinde anne için oldukça konforludur. Yüksek emicilik içeren bu örtüler, yatak koruyucu olarak kullanılması sayesinde ise oldukça işlevseldir. Çünkü gece bezden sızıntı olması durumunda yatağın kirlenmesini önler. Ancak direk bebek cildi ile temas ettiğinden kaliteli ve sağlıklı malzemeyle üretilen modellerinin seçilmesi oldukça önemlidir. 

Bu yazımızda bebek alt değiştirme örtüsü kullanmanın yararları üzerine detaylar vermeye çalışacağız. Ayrıca örtü seçerken dikkat edilmesi gereken püf noktalara değineceğiz.

Bebek Alt Değiştirme Örtüsü Kullanmanın Yararları

Bebek günlük bakımında en önemli parçalardan biri bebek alt değiştirme örtüsü modelleridir. Özellikle yenidoğan bebeklerin günde 10 defayı bulan alt değiştirme sürecinde müthiş değerlidirler. Çünkü bu süreçte bebeğin altının hemen her yerde değiştirilmesi gerekir. Aksi takdirde pişik, süt emmeyi reddetme, huzursuzluk yaratabilir veya sürekli ağlama sorunları ile mücadele etmek gerekebilir. İşte annelerin hayatını kolaylaştıran ve bebek bakım sürecini daha hijyenik kılan bebek alt değiştirme örtüsü modelleri bu yüzden anneler için çok önemlidir. Bu bebek bakım ürününün eczane veya bebek bakım ürünleri satan mağazalardan kolayca temin edilmesi ise kullanım sıklığını ve kullanıcı sayısını artırır.

Bebek alt değiştirme örtüsü kullanmanın anne ve bebek açısından yararlarını kısaca sıralamak gerekirse şu şekilde sıralayabiliriz; 

 • Kullanımı oldukça pratik olan bu örtüler, bebek ve annenin hayatını kolaylaştırır.
 • Her yerde ve zamanda bebeğin altını açma imkânı tanırken, bu süreci hijyenik kılar.
 • Yer kaplamaması ve taşınması kolay olmasıyla here yere taşınabilir. 
 • Tuvalet eğitimi sürecinde koruyucu olarak kullanılabilirler. 
 • Gece uykusunda yatak koruyucu olarak kullanılabilirler.
 • Bez değiştirme kazalarını önlemede kolay bir çözümdür.

Önceki zamanlarda bebeğin altını açarken kullanılan bebek battaniyeleri şimdilerde artık mazi oldu. Yerini hem pratik hem de hijyenik olmasıyla bu özel tasarım örtülere bıraktı. Güvenli olduğu kadar yanında taşınmasının da kolay olması sayesinde ise annelerin gönlü rahat, altı temizlenen bebeklerde ise mutludur.

Seçim Yaparken Püf Noktalar

Bebekler doğduktan tuvalet alışkanlığını kazanana kadar bebek alt değiştirme örtüsü, en sık kullanılan bebek bakım ürünleri arasında gelir. Annelerin işini kolaylaştıran bu örtüler, böylelikle yoğun annelerin işini kolaylaştırır. Ayrıca yastıklı olması ile bebeğin bu süreçte rahat olmasına da sağlayan ürünlerdir. Ayrıca bu örtüler kullanılmadığında yeteri kadar hijyenik bir yerde alt değiştirme yapılmazsa bebeğin hastalanmasına neden olabilir. Bunun yanında özellikle ilk aylarda sıklıkla yaşanan alt değiştirme kazalarında çevrenin kirlenme riskini mimimize ederler. Ancak bu örtüleri seçerken bazı kriterlere maksimum önem gösterilmesi gerekir. Bu kriterleri maddeler halinde şu şekilde sıralayabiliriz; 

 • Kaliteli ve sağlıklı malzemelerden üretilmiş olmalıdır. 
 • Bebeğin sırt ve baş anatomisine uygun ergonomik yapıda olması gerekir. 
 • Ölçülerinin pratik kullanım ve taşımaya uygun olması gerekir.
 • Bebeğin ay ve yaşına uygun ölçülerde olanlar seçilmelidir. 
 • Emicilik özelliği yüksek kumaşlardan üretilmiş olmasına özen gösterilmelidir. 
 • Dış ortam için kullan- at tarzı tek kullanımlık ürünler seçmeye özen gösterilmelidir.

Bez değiştirmek için özel olarak tasarlanan bu örtülerin seçimi, bebek cildinin hassas olması ve bağışıklık sisteminin henüz tam gelişmemiş olmasıyla özel hassasiyet gereken bir konudur. Örtünün tasarımının bebeğin konforunu artıracak özellikte olması ve cildini tahriş etmemesi gerekir.  Bu yüzden güvenilir ve işinin uzmanı bir marka tarafından üretilen bebek alt değiştirme örtüsü modellerinin tercih edilmesi genelde beklentileri tam karşılar.

Sizde bebeğiniz için en kaliteli ve sağlıklı bakım ürünleri için Eczafarma web sitesine bir göz atabilirsiniz. Ürün kategorileri içerisinden bebek alt değiştirme örtüsü çeşitlerini seçebilir, hem hijyenik hem sağlıklı ürünler satın alabilirsiniz. Üstelik en ekonomik fiyatlarla bebeğinizin bu ve başka ihtiyaçlarını bir çırpıda satın alabilirsiniz. Güvenilir ve kolay alışverişin keyfini çıkarmaya ne dersiniz?

Back to Top

Ürün Arama

Product has been added to your cart
×