Yeni Üyelere Özel -%10 Tüm Ürünlerde İndirim!
yeni-uye Kopyalandı!

Ayak Bakım Kremi Kullanmanın Püf Noktaları: Sağlıklı Ayaklar için Öneriler

Ayak bakım kremi; vücudun tüm yükünü taşıyan ayaklara hak ettiği değeri vermenin en iyi ve etkili yollarından biridir. Bunun yanında ayaklar çoğu zaman en fazla ihmal edilen yanımız. Çünkü makyaj çantalarını yüz ve vücut bakım ürünleri doldururken, ayak bakımı ile ilgili ürünlere pek rastlanmaz. Tabiri caizse ayaklar çığlık atacak kadar kötü duruma gelmeden onlarla pek ilgilenilmez. Ancak uzmanlara göre cildiniz ne kadar güzel olursa olsun ne kadar güzel giyinirseniz giyinin topuklarınız çatlamış ise estetik olarak notunuz kötüdür. Ve aynı zaman bu acı veren bir durumdur. Neyse ki çatlamış topukları önlemenin basit bir yolu var; o da ayak bakım krem. Üstelik eczaneden kolaylıkla temin edebilir bir ürün. 

Bu yazımızda ayak bakım kremi kullanmanın püf noktaları nelerdir? Sağlıklı ayak bakımı için önerilere dair detaylara yer vereceğiz. 

Ayak Bakım Kremi Kullanmanın Faydaları 

Çatlayan ayaklar ile başa çıkmak her zaman kolay olmayabilir. Acı veren ve hoş olmayan bir görünüme sebep olan bu sorun, özellikle yaz yaklaştığında ise daha da işin içinden çıkılmaz bir hale gelir. Çünkü sandalet ve terlikler giyilmeye başlanır, çatlamış topukları artık saklaması da imkansızlaşır. 

Ayak bakım kremi, bu dertten kurtulmanın en pratik ve kolay yolu. Ancak etkili olması için doğru şekilde kullanmanız şart. Öncelikle ayak kremi kullanmanın yararlarına bir göz atalım. 

 • İçeriğindeki vitamin ve bileşenler ile ayakları besler.
 • Ayakları çevresel faktörlere karşı korur.
 • Ayak bakım krem kullanarak masaj yapılması rahatlama sağlar.
 • Ayak kokusunu önler ve kokuyu uzaklaştırır.
 • Ayak cildindeki kuruluk, pullanma, kaşıntı ve tahriş gibi şikayetleri önler ve tedavisine yardımcı olur. 
 • Kusursuz bir ayak bakımı yapmaya destek verir, bu sayede güzel gösterir.
 • Sporcu ayağı rahatsızlığını önler.
 • Topuk çatlaklarının oluşmasını önler. 
 • Nasır oluşumunun önüne geçer.

Uygulandığında ayak bakımını şahlandıran bu kremler, farklı formüllerle üretilirler. Yukarıda tüm bu ayak bakım kremi kullanmanın avantajlarından ise ancak doğru kullanılarak yararlanabilirsiniz. Bunun yanında ürünün kaliteli ve doğal bileşenlerle üretilmesi de ayak sağlığını destekler niteliktedir. Dolayısıyla ürünün etiketinde yazan bileşenlere hassasiyet gösterilmesi şarttır. 

Ayak Bakım Kremi Kullanmanın Püf Noktaları

Ayak bakımı her birey için elzem bir ihtiyaçtır. Kişisel bakımın ayrılmaz parçalarından olan ayak bakımında kullanılan ürünler ise en az yüz ve göz bakım ürünleri kadar önemlidir aslında. Ancak yukarıda da değindiğimiz gibi ayaklar genelde hak ettiği değeri pek göremez. Bunun yanında en etkili formülle üretilmiş ayak bakım kremi alsanız dahi, doğru şekilde kullanılmadığında takdirde istenen etkileri yaratmaz. İşte bu yüzden kullanımı konusundaki püf noktaların bilinmesi yarar sağlar. 

Ayak bakım kremi kullanırken dikkat edilmesi gereken püf noktalara değinmek gerekirse şu şekilde sıralayabiliriz; 

 • Öncelikle kaliteli ve sağlıklı bileşenlerle üretilen ürünler seçilmeli, rutin olarak uygulanmalıdır. 
 • Ilık su ile yıkanmış ve kurulanmış ayaklara sürülmelidir. 
 • Yeterli miktarda krem, parmak araları ve topuklar dahil uygulanmalıdır. 
 • Uygulama esnasında dairesel hareketlerle masaj yapılması kan dolaşımını artırdığından yararlarını maksimum seviyeye çıkartır. 
 • Maske uygulanan ayaklara uygulanması kremin nemlendirici etkilerini artırır.
 • Kremi uyguladıktan sonra pamuklu çorap giyerek ayakların kremi iyice emmesi sağlanması yararlıdır.
 • Maksimum etki için her gece yatmadan önce uygulamaya özen gösterilmelidir. Çünkü haftada bir defa kullanmak, çoğu zaman yeterli olmaz.

Toz, kir, ter ve güneş gibi birçok olumsuz etkiye maruz kalan ayakları yukarıda sıraladığımız şekilde bakım kremi kullanarak koruyabilirsiniz. Ancak kimyasallara maruz bırakmamak gerekir. Dolayısıyla doğal bileşenler içeren ürünler seçilmesi önem arz eder. Bu tarz ürünleri eczane, medikal ürün satış mağazaları, marketler ve online alışveriş sitelerinden pratikçe temin edebilirsiniz.Güvenilirliği ve ürün çeşitliliği ile sektöründe lider konumda olan Eczafarma, kişisel bakımınızı taçlandıracak ürünler sunar.  Ayak bakım kremi alarak ihtiyacı olan bakımı yapabilir, ayaklarınızın daha estetik ve sağlıklı görünmelerine katkıda bulunabilir. Web sitesini ziyaret ederek diğer ihtiyacınız olan kişisel bakım ürünleri, anne bakım ürünleri, besin takviyeleri, güneş ürünleri ve bebek bakım ürünleri gibi daha birçok marka ve ürüne de  en iyi fiyatlarla pratikçe ulaşabilirsiniz. Bu sayede hem sağlığınız hem de cebiniz kâr edebilir.

Back to Top

Ürün Arama

Product has been added to your cart
×