Yeni Üyelere Özel -%10 Tüm Ürünlerde İndirim!
yeni-uye Kopyalandı!

Anne Sütü Saklama Poşetleriyle Anne ve Bebek İçin Rahatlık

Anne sütü saklama poşeti; emziren annelerin sütlerini saklayabilmesi için özel olarak tasarlanmış bir üründür. Tek damlası bile ziyan edilmemesi gereken altın değerindeki bu gıdayı saklamak ve korumak için tasarlanmıştır. Bir bebeğe en büyük armağan olan bu besin kaynağını ona ulaştırmak için hijyenik bir çözümdür. Çalışan veya farklı nedenlerden dolayı bebeğinden ayrı kalmak isteyenler için ise pratik bir yoldur. Anne sütünün tazeliğini ve besin değerini koruma özelliği ile anne sütü saklama poşeti e hem anne hem de bebekler için son derece konforludur. Üstelik eczane ve bebek bakım ihtiyaçlarını satan mağazalardan pratikçe temin edilebilir bir üründür. 

Bu yazımızda neden anne sütü saklama poşeti kullanmalısınız? Seçim yaparken dikkat edilmesi gerekenler üzerine bilgiler vermeye çalışacağız.

Neden Anne Sütü Saklama Poşeti kullanmalısınız?

Çoğu bebek gelişmiş emme refleksi ile dünyaya gelir. Doğduğu ilk anlardan itibaren anne sütü emmeye başlar ve gelişimini sürdürür. Ancak bebeğin veya annenin hastalığı veya annenin çalışması gibi durumlarda, bebeğin anne sütü ile beslenebilmesi için sütün depolanması ve saklanması gerekir. Bu saklama işleminin belirli kriterleri karşılaması ise şarttır. Çünkü direk anne sütünün kalitesini ve bebeğin etkiler. İşte anne sütü saklama poşeti, anne sütünün kaliteli ve sağlıklı bir şekilde depolanması, saklanması ve bebeğe ulaştırılması için özel geliştirilen ürünlerdir. 

Medikal seviyede sterilizasyon özelliği bulunan anne sütü saklama poşeti, buzdolabı veya derin dondurucu da sütün saklanmasına uygundur. Tek kullanımlık olan bu poşetler çift emniyet kilidine sahiptir. Böylelikle asla sızdırmazlarken, sütün her damlasının bebeğinize ulaşmasını sağlarlar. BPS ve BPA içermeyen polietilen malzemeden üretilmiş olmaları sayesinde ise oldukça sağlıklıdırlar. Anne sütünün besin değerini kaybetmeden saklayan bu poşetler 180 ml’ye kadar sütü saklayabilir. Bunun yanında saklama koşullarına özel olarak dikkat edilmelidir. Dondurucuda saklanmak isteniyorsa 3 ay, buzdolabında saklanacaksa 3 gün, oda sıcaklığında ise 3 saat sağlıklı olarak anne sütünü saklama imkanı sunarlar.

Anne sütü saklama poşeti, özellikle bebeğini anne sütü ile beslemek isteyen çalışan anneler için ideal bir çözüm yoludur. Sterilize olarak bebeğini besleme imkânı sunar. Bunun yanında istenildiğinde fazla olan sütü üzerine etiket yapıştırarak uzun süre saklayabilirsiniz. Ayrıca dışarıya çıkarken yanında biberon ve mama kabı taşımak istemeyenler içinde oldukça pratik bir çözümdür. Süt haricinde bebek için hazırlanmış diğer gıdaları saklama imkânı da sağlar. Mevsime göre taze meyve ve sebzeleri bu poşetlerle saklayarak sağlıklı bir şekilde ek gıda olarak verebilirsiniz. 

Seçim Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebekler için seçilen ürünlerin ekstra sağlıklı, ekstra kaliteli ve ekstra işlevsel olması istenir. İşte bu istekler anne sütü saklama poşeti içinde geçerlidir. Anne sütünün tazeliğinden bir şey kaybettirmeyecek, sağlıklı ve hijyenik poşetleri seçmek için bazı kriterlere dikkat edilmesi gerekir. Bu kriterleri sıralamak gerekirse; 

  • Anne sütü saklama poşeti içeriklerinin kaliteli ve sağlıklı bileşenlerden olmasına özen gösterilmelidir.
  • Kalitesini ve güvenilirliğini kanıtlamış markalardan satın alınmalıdır. 
  • BPS ve PPS içermemesine ayrıca özen gösterilmelidir. 
  • Çift emniyet kilidi olmasına dikkat edilmelidir.
  • Saklanacak miktara göre uygun ölçüler arasından seçilmelidir.

Mucizevi bir besin olan anne sütü saklama poşeti, sütün temiz ve sağlıklı olarak saklanmasında mükemmel bir yoldur. Sütün içindeki antikorların kaybolmadan bebeğe ulaştırılmasını sağlar. Bebeğin bağışıklık sisteminin güçlendirerek daha sağlıklı bir şekilde gelişimini sürdürmeye destek verir. Bebeğini anne sütü ile beslemek ama farklı nedenlerden dolayı emziremeyenler için ise oldukça pratik olmasıyla mükemmel bir çözümdür. Pompa yardımı ile sağılan sütü zahmetsiz ve sağlıklı olarak saklamanın en iyi yollarından biridir. Üstelik eczane ve bebek bakım ürünü satan mağazalardan pratikçe satın alınabilir. Online eczane Eczafarma en kaliteli anne sütü saklama poşeti modellerini en iyi fiyatlarla temin edebileceğiniz bir platformdur. Ürün kategorileri içerisinden anne sütü saklama poşeti modellerine göz atabilir, en uygun şekilde satın alabilirsiniz. Mucizevi bu besin kaynağı ile hayatınızın en değerli varlığını besleyebilir, sağlıklı bir birey olarak büyümesini sağlayabilirsiniz.

Back to Top

Ürün Arama

Product has been added to your cart
×