Yeni Üyelere Özel -%10 Tüm Ürünlerde İndirim!
yeni-uye Kopyalandı!

Anne Bakım Ürünleri 

Anne bakım süreci en az bebeklerinki kadar önemli ve hassastır. Çünkü annelik; keyifli olduğu kadar zor olan hamilelik, doğum ve emzirme dönemleriyle olgunlaşır. Bunun yanında kimi bu süreçleri gayet rahat atlatır, kimisi ise ruhsal ve fiziksel olarak epey yıpranır. İşte zorlu geçirenler için bu noktada özel olarak tasarlanmış bakım ürünleri imdada yetişir. Bu ürünler ile zorlu süreçlerden daha az hasar alarak çıkmak mümkün. Pratikçe bir eczane ve kişisel bakım ürünleri mağazasından alınan bakım ürünleri yerinde ve zamanında kullanıldığında ise süreci kolaylaştırır ve konforlu kılar. Bu yazımızda anne bakım ürünleri nelerdir? Ve alırken nelere dikkat edilmesi gerekir? üzerine bilgiler sunmaya çalışacağız. 

Anne Bakım Ürünleri Nelerdir?

Annenin duygusal ve fiziksel sağlığını koruyarak iyi hissettirmeye yönelik tasarlanan anne bakım ürünleri, oldukça zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Ürünler, hamilelik, doğum ve emzirme süreçlerinin rahat geçirilmesine yönelik özel olarak tasarlanmıştır. Bu zorlu süreçlerde yaşanan olası değişimlerde, vücut ve cildin daha az hırpalanmasını sağlar. Kullanım açısından ise oldukça pratiktir. 

Bakım ürünleri doğru kullanıldığında anneler için korkulu bir rüya olan cilt çatlağı, göğüs sarkması ve meme ucu yaralarına karşı etkili çözümler üretir. Eczane raflarında birçok farklı çeşidi bulunan bu ürünler genelde 4 kategori altında toplanır. Bunlar; 

  • Kadın hijyen ürünleri, 
  • Emzirme ürünleri,
  • Çatlak önleyici ve sıkılaştırıcı ürünler,
  • Anne sütü arttırıcılar.

Anne bakım ürünleri arasında en yoğun sirkülasyona sahip kadın hijyen ürünleridir. Günlük pedler, hijyenik intim yıkama jelleri ve tampon gibi farklı ürün çeşitlerini içerir. Her biri kullanıldığı sürece has özel formüle edilir. Örneğin hamilelik sürecinde kullanılan kremler karnın ve bacakların genişlemesinden kaynaklı çatlakların önüne geçer. Cildin tahriş olmasını ve kurumasını önler. 

Bakım ürünlerinin genelde hazırlık için hamilelik sürecinin başlaması ile kullanılması önerilir. Beraberinde ise emzirme sürecinde de kullanılmaya devam edilmelidir. Ürünler, özel formülleri sayesinde ne anne ne de bebek sağlığı açısından riskli değillerdir. Dolayısıyla gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir. Ancak içeriklerinin kaliteli ve doğal olduğundan emin olmak gerekir. 

Emzirme sürecinde kullanılan ürünler, annenin bebeğini daha konforlu bir şekilde emzirmesine katkı sağlar niteliktedir. Göğüs uçlarında yara oluşmasını önlerken nemlendirerek bakım yapar. Dolayısıyla çok ağrılı bir süreç olan meme ucu çatlaklarının önüne geçer. Bunun yanında göğüs pompası, göğüs kalkanı, süt saklama kabı ve göğüs pedi gibi ürünler ise sürece konfor katar ve kolaylaştırır niteliktedir. Anne sütü arttırıcı ürünler ise emzirme sürecini daha verimli kılar. İşte bu özellikleriyle anne bakım ürünleri eczane ürün yelpazesi içerisinde en fazla rağbet görenler arasındadır.

Anne Bakım Ürünleri Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Anne bakım ürünleri gerek anne gerekse bebek sağlığı ile direk ilişkilidir. Örneğin göğüs pompası bebeğin anne sütüne her an ulaşmasına imkân tanıyan bir üründür. Dolayısıyla çeşitliliği ile eczane vitrinlerini renklendiren bu ürünleri satın almak özel hassasiyet gerektirir. Satın alırken dikkat edilmesi gerekenleri maddeler halinde şu şekilde sıralayabiliriz; 

  • Sertifikalı ve kaliteli malzemelerden üretilmiş olmalıdır.
  • Kullanım kolaylığı sunmalıdır. 
  • Cildin pH dengesini koruyan doğal bileşenlerden oluşmalıdır. 
  • Son kullanma tarihi geçmiş olmamalıdır.
  • Trend ürünler olmalıdır. 

Gerek anne gerekse bebek bakım ürünleri satın alırken kaliteli olması şarttır. Ancak kolay ulaşılabilir olması ayrıca önemlidir. Çünkü gecenin gündüze karıştığı ve heyecanın zirve yaptığı süreçlerde kimse alışveriş ile uğraşmak istemez. Dolayısıyla en pratik yollarla en doğru ürünleri satın almak ister. Bu anlamda sanal eczane ve bakım ürünleri satışı yapan alışveriş platformları müthiş avantajlar sunar.İhtiyacınız olan bakım ürünlerini satın almak için güvenilir ve ekonomik bir eczane mi arıyorsunuz? Eczafarma web sitesinden anne bakım kategorisine göz atarak ihtiyacınız olan ürünleri pratikçe seçebilirsiniz. Kaliteli ve trend ürünleri ile bu sanal eczane, hem para hem zaman hem de emekten tasarruf ettirir. Hizmet kalitesi ile değerli olduğunuzu iliklerinize kadar hissettirir. En iyi fiyatlarla en kaliteli bakım ürünleri satın almaya ne dersiniz?

Back to Top

Ürün Arama

Product has been added to your cart
×